Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

JUŻ PRZED PRZERWĄ NARZUCILI SWOJE WARUNKI [VIDEO]

Po wygranej ze Stalą Budnexem Gorzów 23:20 MKS zapewnił sobie wreszcie utrzymanie w Lidze Centralnej piłki ręcznej na sezon 2023/24. Zadanie, które do niedawna wydawało się formalnością, wcale łatwe nie było. Podopieczni Grzegorza Garbacza notowali bowiem serię pięciu porażek.

Tym razem jednak już przed przerwą narzucili przyjezdnym swoje warunki, prowadząc w 13-ej minucie 5:2. Niestety, od 21-ej minuty to goście byli na prowadzeniu, by do przerwy remisować 11:11. Przełomowym momentem konfrontacji okazał się karny dla gości w 44-ej minucie.

Wchodzący jedynie na „siódemki” Andrzej Waloch wygrał wtedy pojedynek z Mateuszem Stupińskim, a to na tyle zmobilizował wielunian, że strzelili 5 bramek z rzędu i MKS objął największe w całym meczu prowadzenie - 19:15.

W efekcie - choć trudno mówić o spokojnej końcówce - MKS wygrał dość pewnie 23:20, w dużej mierze dzięki czterem bramkom w ostatnich minutach Arkadiusza Galewskiego. Bohaterem spotkania w MKS-ie został jednak Dawid Galle. Bramkarz MKSu statuetkę dla MVP otrzymał z rąk Anny Perliceusz - córki zmarłego niedawno byłego Prezesa MKS-u Sylwestra Perliceusza.

Jego pamięć kibice i zawodnicy uczcili przed meczem chwilą ciszy, a drużyna zadedykowała wygraną na wagę utrzymania na zapleczu Ekstraklasy swojemu niedawnemu szefowi. Potwierdził to zresztą obecny prezes klubu Eugeniusz Panek, który tradycyjnie - po wygranym meczu - popisał się występem wokalnym. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.