Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DWORY W AKWARELI RYDLA NA WYSTAWIE W OŻAROWIE [VIDEO]

Dwory w akwareli Macieja Rydla można oglądać w oficynie Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Ich autor jest dokumentalistą polskich dworów i historii ziemiaństwa. Otwarcie wystawy poprzedził wykład na temat malarzy polskich utrwalających wizerunki dworów i pałaców.

Dzięki ich pracy wiemy dziś, jak wyglądały posiadłości ziemskie szczególnie na kresach. Autor wystawy jest malarzem - dokumentalistą. Opisuje polskie dwory w licznych publikacjach i artykułach. Wśród nich także dwór w Ożarowie.

Brak ikonografii w tematyce dworów wyzwolił w Macieju Rydlu chęć namalowania niektórych z nich. Pasja ta trwa do dziś. Akwarele prezentowane na wystawie zachwycają kolorami, detalami i trudnym do uchwycenia nastrojem panującym w dawnych posiadłościach ziemskich.

Wystawa jest czynna do połowy lipca. Można ją oglądać w godzinach pracy Muzeum Wnętrz Dworskich w  Ożarowie. Przy okazji zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Muzeów. Będzie wiele atrakcji. Nie tylko w Ożarowie, ale też w Wieluniu. Zobacz video. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.