Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POCZĄTEK MECZU NIE ZWIASTOWAŁ PRZEGRANEJ [VIDEO]

Piłkarze WKS-u 1957 Wieluń nadal bez wygranej u siebie w 2023 roku. W 21. kolejce łódzkiej czwartej ligi podopieczni Romualda Solarka i Marka Nowaka przegrali tym razem ze Zjednoczonymi Stryków 2:3. Porażka boli tym bardziej, że poniesiona została z drużyną, z którą jesienią wielunianie jako jedyną pokonali na wyjeździe.

Początek konfrontacji nie zwiastował nieszczęścia, gdyż w13-ej minucie, po golu Igora Mikołajczyka zza linii pola karnego, gospodarze objęli prowadzenie. Niestety, potem z każdą minutą było już coraz gorzej. Bezwzględni goście z zimną krwią wykorzystywali bowiem każdy błąd miejscowych, a ponieważ było ich sporo, w efekcie kwadrans po przerwie strykowianie prowadzili już 3:1.

Gdy niewiele zapowiadało, że emocje wrócą na boisko, los uśmiechnął się do wukaesiaków. Po zagraniu piłki ręką przez obrońcę Zjednoczonych sędzia podyktował bowiem rzut karny, a po wykorzystaniu go przez Michała Wójcickiego, niepodzielnie panowali już na boisku.

Niestety, przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się na poprawę wyniku. Tak naprawdę WKS 1957 w ciągu ostatnich dwudziestu minut wypracował tylko jedną sytuację. Po rajdzie niemal od połowy boiska futbolówkę w pole karne groźnie dośrodkował Jakub Szaniec, ale po główce Pawła Spodziei piłkę intuicyjnie odbił doskonale ustawiony golkiper gości.

Niestety, chęci zakończenia czarnej passy wielunian w meczach na stadionie WOSiR nie wystarczyły. W rozegranym bowiem trzy dni później meczu 22-ej kolejki wielunianie również przegrali, tym razem 2:4 z Orkanem Buczek.

W obecnej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że podtrzymana zostanie przez wielunian seria wygranych na wyjazdach. Okazja ku temu już w sobotę w Łodzi, gdzie wielunianie podejmowani będą przez uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.