Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY I DOBRZE WYPOSAŻONY W SPRZĘT MEDYCZNY [VIDEO]

Nowy SOR stał się wreszcie faktem. Szpitalny Oddział Ratunkowy powstał praktycznie od podstaw i wszystko jest tu nowe. Na oddział dostaniemy się głównym wejściem do szpitala, ale nie tylko. Do szpitalnego obiektu dobudowano też nową część: to podjazd dla karetek i stąd pacjent trafia prosto na nowy oddział.

Nietrudno więc zgadnąć, że jego uroczyste otwarcie, które odbyło się w minioną sobotę zgromadziło wielu zaproszonych gości, na czele z władzami powiatu, dyrekcją lecznicy, ale też posłem na sejm Ziemi Wieluńskiej, dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu i wreszcie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Cała inwestycja kosztowała prawie 15 milionów złotych. Zaproszonym gościom starosta wieluński wręczył specjalne podziękowania, okolicznościowe makiety nowego oddziału. Nie zabrakło oczywiście uroczystego przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia nowego SOR.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście zwiedzali też nowy oddziału po którym oprowadzał dyrektor medyczny wieluńskiej lecznicy dr Wojciech Ordon. Jak już mówiliśmy nowy SOR to zupełnie nowy twór, wyposażony w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną.

Wycieczka po nowym oddziale miała miejsce pierwszy i zarazem ostatni raz, bowiem od dnia w którym nowy SOR zaczął pracę, a stało się to we wtorek 21 marca, na oddziale mogą przebywać już tylko pacjenci i rzecz jasna personel medyczny.

Miejmy nadzieję, że nikt z Państwa nie będzie musiał skorzystać z jego usług. Gdyby jednak tak się stało, to miejmy świadomość, że jest to bardzo nowoczesny i dobrze wyposażony sprzętowo oddział. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.