Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY PROJEKT MIEJSKIEJ KSIĄŻNICY

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu zainaugurowała projekt literacki „Żarty się nie kończą! Zabawa literaturą”. Jako pierwsze, odbyło się pełne humoru i dobrej zabawy, spotkanie autorskie dla najmłodszych z Panem Poetą.

Pod tym pseudonimem kryje się autor zabawnych, rymowanych historii dla dzieci, które uczą morałem, a bawią treścią. Pisarz odczytywał fragmenty swoich książek : „Kura, co tyła na diecie” oraz „Kaczka co przebrała miarkę”, a następnie przy użyciu ogromnych pacynek, opowiadał zabawnym głosem, historie bohaterów bajek.

Dzieci mogły dotknąć i pobawić się pluszową „Kurą, co tyła na diecie”, a nawet nakarmić ją zdrowymi owocami i warzywami. Z „Kaczką, co przebrała miarkę” dzieci odkryły barwną, kaczą garderobę, a w niej blisko 50 kolorowych okularów, 46 różnorodnych czapek i 47 dodających uroku wzorzystych peleryn, z których stworzyły zabawne stylizacje.

Pan Poeta wciągnął dzieci w wir zabaw i morze kolorowych balonów ze skrzydłami. Było to niezwykłe i pełne radości, spotkanie literackie dla najmłodszych. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu oraz Publicznego Przedszkola nr 2.

 

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.