Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OFERTA EDUKACYJNA DLA UCZNIÓW ÓSMYCH KLAS [VIDEO]

Dobiegła końca trwająca przez cały tydzień akcja edukacyjna EDU EWI 2023. W tym czasie specjalnie oznakowany autobus odwiedził wszystkie gminne szkoły w powiecie wieluńskim, natomiast w miejskich podstawówkach odbyły się spotkania z uczniami i nauczycielami szkół średnich.

Ostatnie z nich zorganizowano w SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza. Podczas spotkania mającego formę edukacyjnych targów zaprezentowały się wieluńskie licea, technika, szkoły branżowe, które promowały swoją ofertę kształceniową na nowy rok szkolny.

Akcja Edu Ewi była okazją dla ósmoklasistów do pozyskania informacji o kierunkach kształcenia w poszczególnych szkołach średnich w rozmowach z ich nauczycielami i uczniami.

W kwietniu szkoły średnie w Wieluniu zaproszą tegorocznych absolwentów szkół podstawowych na dni otwarte. Ósmoklasiści będą mogli skorzystać ze specjalnie opracowanej gry edukacyjnej. W czerwcu tego roku szkoły podstawowe w powiecie wieluńskim ukończy 1121 uczniów. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.