Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PLENEROWA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI WAŻNEJ ROCZNICY [VIDEO]

Wieluńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tak jak zawsze odbyły się przy pomniku rtm. Witolda Pileckiego. Plenerową uroczystość poprowadził tym razem Marek Gogola z Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Podczas oficjalnych przemówień był zatem rys historyczny, a także przypomnienie o lasach niektórych z Wyklętych.

W latach 1945-1956 przez szeregi podziemia niepodległościowego przeszło około 200 000 osób. W wieluńskich obchodach wzięli udział mieszkańcy, samorządowcy, poczty sztandarowe, harcerze, przedstawiciele Nadleśnictwa Wieluń oraz członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej, którzy pełnili wartę honorową.

Milczenie i kłamstwa o historii tamtych czasów trwały niemal pół wieku, ponieważ aż do 1989 roku komunistyczne władze starały się wszelkimi sposobami zdyskredytować Niezłomnych jako żołnierzy i wymazać pamięć ich walki o wolność.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.