Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWA EKOPRACOWNIA W „KOPERNIKU” [VIDEO]

Najnowsza inwestycja ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu to nowoczesna ekopracownia wyposażona w nowe meble, rośliny doniczkowe, pomoce dydaktyczne służące realizacji programu edukacyjnego, sprzęt komputerowy, a także nagłaśniający. Jest tutaj ponadto specjalnie podświetlana mapa świata.

Opiekunem pracowni jest nauczyciel geografii Damian Łacina. Kilka słów o nowej ekopracowni powiedziano też podczas jej oficjalnego otwarcia. Szkolna inwestycję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Nie zabrakło też oficjalnego przecięcia wstęgi w nowej ekopracowni. Korzystanie z nowoczesnej ekopracowni zwiększa świadomość ekologiczną uczniów, a także wpływa na kształtowanie postawy ucznia wrażliwego na otaczający świat i naturę.

Szkolną uroczystość zakończono specjalnym wykładem „Mój Madagaskar- motyle, lemury i życie w drodze”, który wygłosił dr hab. Łukasz Przybyłowicz z Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt w Krakowie.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.