Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYGRANA PO DWÓCH PORAŻKACH Z RZĘDU [VIDEO]

Po dwóch porażkach z rzędu w drugiej lidze siatkówki WKS Wieluń wreszcie się przełamał i pokonał w hali WOSiR Volley Jelcz-Laskowic 3:1. Mimo, że nie grano tie-breaka, mecz trwał dobrze ponad dwie godziny, a to najlepiej oddaje jego zaciętość.

Już pierwsza partia była niezwykle wyrównana, a gospodarze mimo dwóch setboli i prowadzenia 24:22, przegrali ją do dwudziestu siedmiu. W drugiej odsłonie również niewiele brakowało, by grano na przewagi. Na szczęście w końcówce wielunianie uciekli spod topora i zwyciężyli do dwudziestu trzech. W trzecim już było łatwiej, bo WKS wygrał do dwudziestu jeden.

Z kolei czwarty był równie emocjonujący jak pierwszy. Gdy goście z Laskowic prowadzili już 20:17, wydawało się, że piąta partia jest nieunikniona, a gospodarze stracą przynajmniej jeden punkt. Na szczęście nie stało się tak, co w dużej mierze było zasługą Tomasza Wencla.

Przy stanie 18:20 atakujący WKS-u opuścił wreszcie kwadrat dla rezerwowych, a po jego serwisach gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego już nie oddali. Wprawdzie i tym razem bez gry na przewagi się nie obyło, jednak ostatecznie podopieczni Bartłomieja Matejszyka zwyciężyli w secie 27:25, a w całym meczu 3:1.

Warto dodać, że sponsorem spotkania była firma ZUGiL, a ufundowaną przez nią nagrodę dla najlepszego zawodnika zwycięskiej drużyny odebrał Michał Kowalczyk.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.