Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PYTANIA O PRZEGRANY PROCES I GALĘ TALENTÓW [VIDEO]

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszono wiele spraw, było też wiele pytań do burmistrza. Pawła Okrasy tym razem jednak na sesji nie było, a w jego imieniu na pytania radnych odpowiadała wiceburmistrz Joanna- Skotnicka- Fiuk, choć jej odpowiedzi na niektóre pytania były dość oszczędne. Na posiedzeniu poruszono sprawę głośnego już sporu pomiędzy gminą a powiatem.

Przypomnijmy, że Paweł Okrasa żądał od powiatu prawie 3 mln złotych za przebudowę trzech ulic: Szpitalnej, Krakowskie Przedmieście i POW, które gmina w 2020 wraz z 22. innymi przejęła od powiatu.

Niedawno w sieradzkim sądzie zapadł wyrok w sprawie, niekorzystny dla Gminy Wieluń, bowiem powództwo oddalono jednocześnie uznając, że Gmina Wieluń nie ma podstaw, aby żądać od starostwa wspomnianych pieniędzy. Rozprawy sądowe to oczywiście koszty i to niebagatelne na co podczas sesji zwróciła uwagę m.in. radna Anna Dziuba- Marzec i radny Robert Kaja.

W dalszej części posiedzenia nawiązano też do niedawnej imprezy. Chodzi o Galę Wieluńskich Talentów zorganizowaną z myślą o szkolnej młodzieży. Relację z gali pokazywaliśmy w Wydarzeniach tydzień temu, a na sesji pytano o kryteria doboru zaproszonych na Galę gości.

Przypomnijmy, że pojawił się na niej Marcin Przydacz- szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta, ale też posłowie Piotr Polak i Krzysztof Ciebiada. Zabrakło posła Pawła Rychlika. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.