Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

HAPPENING W ROCZNICĘ WYBUCHU WOJNY NA UKRAINIE [VIDEO]

Happening w którym wzięła udział młodzież z wieluńskich szkół średnich odbył się dokładnie 24 lutego w rocznicę wojny na Ukrainie. Nie było może zbyt spektakularnie, ale specjalne hasła, które przyniosła ze sobą młodzież na to plenerowe wydarzenie miały ważną wymowę.

To zdecydowany protest przeciwko wojnie i wołanie o pokój. Dodatkowo w niebo pofrunęły biało- czerwone i rzecz jasna niebiesko- żółte balony. Głównym inicjatorem tego specjalnego happeningu był ZS nr 3 im. M. Kopernika.

W gronie niespełna pięciu tysięcy uczniów którzy uczą się w wieluńskich szkołach średnich są też naturalnie Ukraińcy, a mowa o 38 uczniach uczęszczających na zajęcia do wieluńskich szkół średnich. Warto w tym miejscu zauważyć, że podobny happenig miał miejsce także rok temu, kilkanaście dni po wybuchu wojny na Ukrainie.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.