Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPECJALNE TESTY I KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE

W II LO w Wieluniu odbyły się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Do rywalizacji konkursowej przystąpiły czteroosobowe reprezentacje wszystkich szkół średnich z terenu powiatu wieluńskiego.

Celem konkursu było promowanie służby w Policji oraz popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.

Zespoły w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie prezentowały praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, takiego jaki pokonują kandydaci do pracy mundurze. m.in. skok przez skrzynię, rzut piłką lekarską, bieg przez płotki.

Mundurowi w przerwie konkursu przygotowali dla młodzieży i nauczycieli do pokonania tor przeszkód z wykorzystaniem alko i narkogogli. Każdy zainteresowany mógł zobaczyć do jakiego upośledzenia zmysłów dochodzi po spożyciu alkoholu i narkotyków.

Zwycięską drużyną okazała się być reprezentacja z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu . To oni wezmą udział w finale wojewódzkim. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, z kolei trzecie miejsce reprezentanci z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Laureaci konkursu otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu oraz Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminach powiatu wieluńskiego.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.