Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

REWITALIZACJA OBIEKTÓW BĘDZIE KONIECZNA [VIDEO]

W grudniu minionego roku Gmina Wieluń zakupiła teren parafii ewangelickiej wraz z bardzo już podniszczonym kościołem i innymi budynkami. Świątynia znajdująca się praktycznie w samym centrum miasta wymaga niemal natychmiastowej rewitalizacji.

Akt notarialny podpisano na początku grudnia ubiegłego roku, a na transakcję zgodę musiał wydać Konsystorz czyli naczelna władza administracyjna Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Docelowo obiektami sakralnymi ma administrować Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Ich rewitalizacja nie będzie pewnie tania, bowiem parafialne budynki wpisane są do rejestru zabytków, a wszystkie prace będą musiały odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków. W minionym roku muzeum na terenie parafii zorganizowało plenerowy koncert.
 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.