Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BUDUJĄ POPULARNĄ RESTAURACJĘ NA GŁOWACKIEGO [VIDEO]

Jedną z głównych ulic w Wieluniu, której krajobraz zmienił się najbardziej w minionym 2022 roku była ulica Głowackiego. Zresztą zmienia się on jeszcze cały czas. Mniej więcej w połowie 2022 roku tuż za salonem meblowym powstał market spożywczy. Ale to nie jedyna tego typu inwestycja na tej ulicy.

Pod koniec ubiegłego roku otwarto tutaj jeszcze jeden market, niemieckiej sieci. Aldi, bo o tym markecie mowa zbudowano na działce na której jeszcze w 2020 roku stały stare pawilony handlowe, oczywiście od wielu lat opustoszałe. A zatem w minionym roku Wieluń wzbogacił się o dwa nowe markety. Łącznie z nimi mamy ich teraz w mieście bodaj 10, nie licząc tych z artykułami przemysłowymi.

Przed marketem praktycznie przy samym skrzyżowaniu Sieradzkiej, Głowackiego i Traugutta znalazło się jeszcze miejsce na nowy pawilon handlowo- usługowy. Ale to jeszcze nie koniec nowości na tej ulicy. Na działkach u zbiegu ulic Wodnej i Głowackiego powstaje też restauracja sieci McDonald’s.

Budowa obiektu idzie w sumie dość szybko, a popularny amerykański fast food powstaje na terenie niedawnej stacji LPG, myjni samochodowej i autokomisu. Podobno restauracja ma ruszyć jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Ulica po zrealizowaniu tych wszystkich inwestycji będzie zatem wyglądać zupełnie inaczej.

Ale i to pewnie z czasem też się zmieni. I na koniec jeszcze jedno: otóż jak wiemy pojawił się również projekt, aby przy Głowackiego w miejscu gdzie samochody skręcają w Krakowskie Przedmieście zbudowano rondo.

Inwestycja nie będzie tania i prosta w realizacji, bowiem trzeba będzie w związku z tym wyburzyć ten oto budynek znajdujący się w kluczowym miejscu bardzo potrzebnym nowemu rondu. Czy stanie się to w 2023 roku? Poczekamy, zobaczymy. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.