Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WSPÓLNA ZABAWA I MNÓSTWO PREZENTÓW [VIDEO]

Świąteczno-noworoczne spotkanie dla sześciolatków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego pochodzących z Ukrainy zorganizowano w hali sportowej ZS nr 1 w Wieluniu. Miało ono w zasadzie charakter wspólnej zabawy z ich starszymi kolegami z Ukrainy, którzy z kolei uczą się w szkołach średnich prowadzonych przez powiat.

Na terenie powiatu wieluńskiego przebywa obecnie ok. 300 dzieci i młodzieży z Ukrainy. Miniony rok był dla nich trudny, ale też pełny nowych wyzwań, wszak dzieci musiały zaadaptować się do nowych, polskich warunków i do realiów polskiej szkoły.

Te starsze, uczące się w szkołach średnich od razu po wybuchu wojny pomagały choćby w pakowaniu pierwszych transportów pomocy żywnościowej i artykułów przemysłowych niezbędnych naszym wschodnim sąsiadom. Z kolei młodsze dzieci z Ukrainy przebywające w naszym regionie skupiły się głównie na nauce w polskich szkołach.

Wojnę bardzo przeżywają i bardzo martwią się o swoich najbliższych. Najmłodsze dzieci, co warto zauważyć, jesienią ubiegłego roku wzięły m.in. udział w specjalnym projekcie „Marszałek dla Ukrainy”. W ramach projektu przygotowano dla nich wyjątkową ofertę zajęć warsztatowych.

Dzieci ponadto miały zapewniony darmowy transport do stolicy województwa, obiad i słodkie przekąski. Wróćmy jeszcze teraz do tego noworocznego spotkania. Dzieci wzięły udział w wielu ciekawych konkursach, ale też zabawach tanecznych. Na koniec spotkania dla wszystkich były także specjalne noworoczne prezenty od powiatu wieluńskiego. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.