Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY SOR, REZONANS MAGNETYCZNY I KARDIOLOGIA [VIDEO]

Budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która trwała przez większość minionego 2022 roku zmierza do szczęśliwego końca. Przypomnijmy, że w ramach tej dużej inwestycji powstał główny budynek dobudowany do starej części obiektu od tylnej części szpitala. To właśnie tutaj będą podjeżdżać karetki z chorymi pacjentami.

Zbudowano też całą infrastrukturę włącznie z podjazdami i parkingami. Inwestycja realizowana jest z dużym, zewnętrznym dofinansowaniem. Wedle informacji, które padły na ostatniej sesji Rady Powiatu wykonawca ma zejść z placu budowy w najbliższy poniedziałek 16 stycznia.

Ale nowy SOR to rzecz jasna nie tylko ten nowy budynek. Aby oddział mógł zacząć pracę niezbędny jest też sprzęt medyczny na którym będą pracować lekarze. Dokładny termin uruchomienia nowego SOR nie jest jeszcze znany.

Stanie się to najpewniej w przeciągu kilku najbliższych tygodni, jeśli nie wynikną po drodze dodatkowe problemy. Tymczasem z nowym rokiem szpital wzbogaci się wreszcie o rezonans magnetyczny. Są też dobre wiadomości o kardiologii. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.