Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POPULARNE PIEŚNI I PASTORAŁKI W MUZEUM [VIDEO]

Siedemnastowieczną kolędą „A wczoraj z wieczora…” rozpoczął się Koncert Świąteczny w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Na scenie zaprezentowali się artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń, który choć istnieje już kilkadziesiąt lat, w Wieluniu wystąpił po raz pierwszy.

Muzeum w niedzielny wieczór dosłownie pękało w szwach. Popularne pieśni i pastorałki prezentowały zarówno dzieci, jak i dorośli członkowie zespołu, którzy podkreślają, że potrzeba dużo pracy, aby zainteresować najmłodszych kulturą ludową.

Podczas koncertu nie zabrakło także typowo ludowego repertuaru. Dłuższa relacja z koncertu do zobaczenia u nas w najbliższy weekend w Kulturalnym Temacie Tygodnia. Za tydzień też będą kolędy.

To za sprawą relacji z koncertu w kościele Św. Barbary w którym w kolędowym repertuarze wystąpiły chóry prowadzone przez Jakuba Jurdzińskiego. Gorąco polecamy. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.