Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

Z OKAZJI 110. ROCZNICY POWSTANIA CUKROWNI WIELUŃ [VIDEO]

W nietypowej lekcji historii, jaka odbyła się w miejskiej bibliotece wzięli udział uczniowie II LO im. J. Korczaka, Liceum Katolickiego i SP w Bieniądzicach. O dziejach wieluńskiej cukrowni większość uczestników usłyszała po raz pierwszy podczas prelekcji pasjonata historii, Adama Ustyniaka.

Wydarzenie zorganizowano z okazji 110 rocznicy powstania Cukrowni Wieluń. Prelegent  w interesujący sposób przedstawił historię fabryki cukru i jej osady. Z sentymentem wspominał ludzi, miejsca i wydarzenia z tamtych lat. Opowieści towarzyszyła prezentacja starych zdjęć i dokumentów z prywatnych zbiorów prelegenta.

W trakcie spotkania fragment osobistych wspomnień  Adama Ustyniaka odczytała Iwona Podeszwa, dyrektor MiGBP. Spotkanie w bibliotece było pierwszym z dwóch wydarzeń zorganizowanych dla upamiętnienia 110-lecia Cukrowni Wieluń. Kolejnym był spacer historyczny śladami wieluńskiej cukrowni. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.