Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

JUBILEUSZOWE SPOTKANIA JAZZOWE W DOMU KULTURY [VIDEO]

Dwudzieste i zarazem jubileuszowe Wieluńskie Spotkania Jazzowe rozpoczęły się od wspomnienia, którego tak naprawdę mogłoby nie być, ale niestety było. Wspomniano bowiem zmarłego Dariusza Szymanka, wieloletniego pracownika Wieluńskiego Domu Kultury, dźwiękowca, ale też muzyka.

Darek, którego wszyscy doskonale znaliśmy grał też w wieluńskiej formacji Old Traditionall Jazz Band. Od teraz właśnie Wieluńskie Spotkania Jazzowe będą nosiły jego imię o czym nie omieszkała wspomnieć podczas otwarcia jubileuszowej imprezy Elżbieta Kalińska- dyrektor WDK. W fotograficznym fleszu przypomniano także poprzednie, jazzowe imprezy.

Przed laty, co warto zauważyć koncerty jazzowe w Wieluniu odbywały się też pod hasłem Wieluńskie Spotkania Tradycjonalistów Jazzowych. Tyle wspomnień. Teraz czas na teraźniejszość.. W tym roku do Wielunia zaproszono dwa zespoły. Jako pierwszy na scenie Wieluńskiego Domu Kultury zaprezentował się Playing Family.

To polska formacja jazzowa, powstała w Krakowie w 1964 roku oryginalnie wykonująca głównie jazz tradycyjny z epoki lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Reaktywowana ponownie w 1979 r. zmieniła stylistykę na swing oraz jazz mainstreamowy.

W dalszej części tej jazzowej imprezy przed wieluńską publicznością zaprezentował się Jerzy Małek Quartet. Jerzy Małek to wyjątkowy polski trębacz i kompozytor jazzowy. Ceniony wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.