Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

W ROLI GŁÓWNEJ SIERADZKI ARTYSTA I ANIMATOR KULTURY [VIDEO]

Sieradzki artysta i animator kultury, Jerzy Kaszuba był bohaterem spotkania, jakie zorganizowano w Powiatowej Bibliotece Publicznej z okazji wernisażu wystawy jego rysunków satyrycznych pt. „Nasi mniejsi bracia”. Ponadto odbyła się promocja tomiku fraszek i haiku autorstwa Jerzego Kaszuby.

W trakcie spotkania autor opowiadał anegdoty, nie tylko ze swojego życia, mówił także o historii haiku oraz satyrze i poczuciu humoru. Artysta nieco nostalgicznie wspomniał o czasach, kiedy wydawane były typowo satyryczne gazety, takie jak "Szpilki" i "Karuzela".

Udało mu się zamieścić w nich kilka swoich prac. Wystawę rysunków satyrycznych „Nasi mniejsi bracia” można oglądać w Powiatowej Bibliotece przy ul. Śląskiej do końca grudnia.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.