Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

„ŚLAD PAMIĘCIOWY”- SYLWETKI I ŻYCIORYSY [VIDEO]

Wystawę „Ślad pamięciowy” prezentującą sylwetki i życiorysy 12 osób, które w pierwszych latach swego życia doświadczyli prześladowań, można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Autorką ekspozycji jest prof. Izabela Łapińska, fotograf i wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

W trzech częściach wystawy można zobaczyć twarze dorosłych już dzieci Syberii, ludzi napiętnowanych doświadczeniem III Rzeszy oraz więźniów politycznych Polski Ludowej. O prześladowaniach mieszkańców ziemi wieluńskiej mówił podczas otwarcia Grzegorz Wróbel, wieloletni kustosz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Wystawa mocno oddziałuje na widza. Szczególnie, że tuż obok sali, w której jest prezentowana, znajduje się wystawa historyczna „Świadkowie mówią… 1 września 1939”. Na wernisażu w muzeum obecni byli także wieluńscy świadkowie.

Czarno-białe portrety wykonane przez Izabelę Łapińską utrzymane są w konwencji fotografii policyjnej a nagrania wspomnień są dodatkowym elementem podbijającym dramatyzm ekspozycji. Nierzadko ludzie ci opowiadali rzeczy, o których nie wiedziały ich rodziny.

Patronat honorowy nad wystawą objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w  Łodzi. Ekspozycję można oglądać do 9 grudnia. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.