Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

KONKRETNE PIENIĄDZE ZA DOBRE WYNIKI W NAUCE [VIDEO]

Nie od dziś wiadomo, że pieniądze bardzo pomagają w nauce. Doskonale to rozumie młodzież z wieluńskich szkół średnich, która z roku na rok coraz liczniej aplikuje o środki finansowe z różnych źródeł. Dobrym tego przykładem są m. in. stypendia powiatu wieluńskiego dla uczniów szkól ponadpodstawowych i absolwentów.

Tylko w tym roku do zarządu powiatu wpłynęły aż 63 wnioski od kandydatów na stypendystów. Poznajmy zatem stypendialne statystyki. W kategorii licea stypendia przyznano 10 uczniom podobnie jak w kategorii technika- tutaj gratyfikacje finansowe za dobrą naukę otrzymało także 10 uczniów.

Stypendium otrzymała także jedna osoba ze Szkoły Branżowej 1 stopnia. W gronie stypendystów- absolwentów szkół średnich znalazło się z kolei 6 studentów: cztery osoby to absolwenci liceów, a dwie techników.

Tych ostatnich w związku z trwającym już na dobre rokiem akademickim na uroczystości nie było. Ale to nieobecność usprawiedliwiona. Poznajmy zatem nazwiska.

Łączna wartość przyznanych stypendiów to równo 60 tys. zł. Ta miła uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem wszystkich nagrodzonych za znakomite wyniki w nauce.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.