Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ŚWIĘTO MYŚLIWYCH W KLASZTORZE SIÓSTR BERNARDYNEK [VIDEO]

Klasztor Sióstr Bernardynek w Wieluniu miejscem uroczystych obchodów dorocznego Święta Myśliwych okręgu sieradzkiego jest już od wielu lat. Wieczorową porą odbywa się tutaj zawsze specjalna msza święta, w której uczestniczą nie tylko myśliwi, ale też zaproszeni na to święto goście i mieszkańcy miasta.

Od lat celebruje ją m.in. ks. Jarosław Boral- kapelan myśliwych okręgu sieradzkiego. W tym roku odprawiono ją za zmarłych myśliwych i leśników okręgu sieradzkiego oraz za bezpieczne i szczęśliwe łowy. W dalszej części tej uroczystej eucharystii myśliwi złożyli dar ołtarza.

Wręczono też okolicznościowe medale zasłużonym myśliwym, z kolei wstępujący do Polskiego Związku Łowieckiego złożyli uroczyste ślubowanie. Był też oczywiście akcent artystyczny w wykonaniu Zespołu Sygnalistów z Koła Łowieckiego "Daniel".Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.