Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PROJEKT DEDYKOWANY UKRAIŃSKIM DZIECIOM [VIDEO]

Uczniowie ukraińscy z wieluńskich szkół podstawowych, którzy nie tak dawno wzięli udział w projekcie „Marszałek dla Ukrainy” spotkali się na jego podsumowaniu w miejskiej bibliotece. W ramach projektu przygotowano dla nich wyjątkową ofertę zajęć warsztatowych.

Dzieci ponadto miały zapewniony darmowy transport do stolicy województwa, obiad i słodkie przekąski. Ukraińskie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki do Łodzi. Poznały tam bibliotekę wojewódzką, pracowały i bawiły się w dwóch grupach wiekowych, obejrzały przedstawienie teatrzyku Kamishibaj, uczyły się używać pałeczek i tworzyły własne orgiami.

Ale w Wieluniu też im się podoba. Na co dzień uczą się m.in. w SP nr 4 i SP nr 2. Praca z ukraińskimi dziećmi daje wieluńskim nauczycielom sporo satysfakcji i wzywań jednocześnie. Dzieci bardzo przykładają się do nauki, są otwarte na nowe wyzwania i rzecz jasna pilnie uczą się języka polskiego. Oprócz ukraińskiego, co warto zauważyć doskonale mówią też po angielsku.

Jak się okazuje znacznie lepiej radzą sobie z tym językiem od polskich kolegów. Wróćmy teraz do podsumowania projektu. Specjalne zajęcia dla dzieci poprowadziła w bibliotece jedna z jego inicjatorek, Joanna Gradowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Z kolei Marek Berger zaprezentował dzieciom „Lokomotywę” Juliana Tuwima.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.