Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

CIEKAWE WARSZTATY W TRZECH LOKALIZACJACH [VIDEO]

Podróżujący Wojewódzki Uniwersytet III Wieku dotarł do WDK. W ramach tego projektu zorganizowano bezpłatne warsztaty dedykowane seniorom z województwa łódzkiego.  Wieluńscy słuchacze podzielili się na trzy grupy. Pierwszy zespół uczestniczył w zajęciach teatralnych.

Poprowadził je Szymon Nygard, aktor Teatru Arlekin w Łodzi. Kolejna grupa słuchaczy wzięła udział w warsztatach wokalnych pod opieką Emilii Klimczak, solistki Teatru Muzycznego w Łodzi. Uczestnicy pracowali m.in. nad świadomością dźwięku i artykulacji.

Słuchacze, którzy należą do sekcji „Akwarelki” Uniwersytetu III wieku realizowali część projektu na Dworcu Kulturalnym Wieluń-Dąbrowa.  Ich zadaniem było stworzenie autoportretu na płótnie z użyciem farb akrylowych. Jak się okazało, warsztaty malarskie z artystą  plastykiem Jackiem Świgulskim  stanowiły dla uczestników prawdziwe wyzwanie.

Już w grudniu uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zweryfikować nabyte umiejętności i zmierzyć się w 3 kategoriach konkursowych:  turniej recytatorski, konkurs wokalny oraz konkurs plastyczny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.