Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

W ROLI GŁÓWNEJ KOMORNIKI, GROMADZICE I INWESTYCJE [VIDEO]

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu samorządowcy dyskutowali o wielu sprawach. Była m.in. mowa o Domu Dziecka w Komornikach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że placówka prowadzona przez powiat wieluński ma coraz mniej dzieci, stąd kilka miesięcy temu pojawił się pomysł podziału domu na dwie placówki.

Pojawił się również pomysł przeniesienia Domu Dziecka w inne miejsce, na przykład do Wielunia. A zatem jak w tej chwili wygląda sytuacja Komornik? Mówił o tym na sesji starosta Marek Kieler. Zobacz video. W dalszej części obrad wrócono też do sprawy kompleksowego remontu ulicy Jagiełły.

Przypomnijmy, że w połowie października na tymże szlaku zorganizowano briefing władz powiatu, posła Rychlika oraz mieszkańców na którym poinformowano, że starostwo powiatowe otrzymało promesę w wysokości 12 mln złotych przeznaczoną właśnie na ten cel.

Pieniądze pochodzą z piątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych. Zanim remont na ulicy trzeba jeszcze wykonać kanalizację sanitarną, co leży już po stronie Gminy Wieluń.

Po więcej zapraszamy w ten weekend do Tematu Tygodnia. Tam obszerna relacja z ostatniej sesji Rady Powiatu. Będzie w niej też mowa o mobbingu w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Gromadzicach, bo ten temat też powrócił na forum rady. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.