Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

MAJĄ NOWY SPRZĘT DO PRACY NA DROGACH [VIDEO]

Tak całej okazałości prezentuje się nowy sprzęt, który jest już na stanie Powiatowego Zarządu Dróg w Wieluniu. Chodzi o specjalny samochód ciężarowy z wywrotką oraz koparkoładowarkę. Wszystko kosztowało prawie 900 tys. złotych. Zakup dofinansowano z rządowej dotacji, konkretnie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Podkreślono to na specjalnym briefingu zorganizowanym z udziałem władz powiatu, szefostwa PZD i posła Rychlika. Do tej pory PZD niezbędny sprzęt do bieżącego utrzymania powiatowych szlaków po prostu wynajmował od firm zewnętrznych.

Teraz też tak będzie robił, ale z ograniczonym już zakresie. Pracy jest sporo, bowiem cała sieć powiatowych dróg liczy w sumie ponad 300 kilometrów.

W związku z zakupem nowego sprzętu do bieżącego utrzymania dróg zwiększono również o dwie osoby stan pracowników PZD. Do obsługi wspomnianego sprzętu niezbędne są bowiem osoby ze specjalnymi uprawnieniami.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.