Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

CIEKAWE I RÓŻNORODNE ZAJĘCIA DLA PRZYJACIÓŁ Z UKRAINY

Uczniowie ukraińscy z wieluńskich szkół podstawowych wzięli udział w projekcie „Marszałek dla Ukrainy”. Jego inicjatorką była wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka- Fiuk, a koordynatorkami Iwona Podeszwa – dyrektorka miejskiej biblioteki i Joanna Gradowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Projekt realizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, która wychodząc naprzeciw młodym gościom z Ukrainy, przygotowała wyjątkową ofertę zajęć warsztatowych. W ramach projektu uczniowie mają zagwarantowany darmowy transport, obiad, słodkie przekąski i co najważniejsze bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia.

Podczas pobytu w Łodzi dzieci poznały bibliotekę wojewódzką. Pracowały i bawiły się w dwóch grupach wiekowych II-IV i V-VI. Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatrzyku Kamishibaj, uczyli się używać pałeczek, tworzyli własne orgiami (serce i łódkę), odczytywali hasła, a następnie pozowali do zdjęć z wirtualną nakładką bookface.

Uczestnicy zajęć poznali również postać łódzkiego poety Juliana Tuwima, odwiedzili jego pomniki i zobaczyli dom, w którym mieszkał w dzieciństwie. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką przekąskę i upominki. Wspomniany projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.