Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPOTKANIE Z PASJONATEM GENEALOGII I MŁYNARSTWA [VIDEO]

Gościem 28. spotkania z cyklu „Ludzie i ich pasje” był Wiesław Dworniak, znany w Wieluniu lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog. Pasją bohatera spotkania od kilkunastu lat stała się genealogia i dzieje młynarstwa. Spotkanie w bibliotece poprowadzili uczniowie II LO im. J. Korczaka w Wieluniu, klasy o profilu prawniczo-dziennikarskim.

Młodzież pytała popularyzatora dziejów młynarstwa o początki jego zainteresowań, warsztat twórczy, trudności związane z poszukiwaniem materiałów, ale też o różnego rodzaju ciekawostki związane z tematyką książek, które napisał.

Organizatorami wydarzenia byli Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.