Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O NOWYCH WYZWANIACH I AKTUALNEJ SYTUACJI [VIDEO]

Święto osób niewidomych i niedowidzących  obchodzone corocznie 15 października od 1964 r. jest szczególną uroczystością dla Polskiego Związku Niewidomych. Z tej okazji świętowali również zarząd i członkowie wieluńskiego koła terenowego.

PZN to jedyna w kraju samorządowa organizacja członkowska powołana, zarządzana oraz działająca na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. W trakcie uroczystego spotkania wręczono okolicznościowe odznaczenia „Przyjaciel niewidomych”, które otrzymali Elżbieta Ochocka, kierownik PCPR w Wieruszowie i starosta wieruszowski, Stefan Pietras.

Z kolei dyrektor wieluńskiego PCPR, Beata Korczewska odebrała honorową, złotą odznakę PZN. Ponadto za pomoc i działanie na rzecz osób niewidomych podziękowano państwu Skrzydlewskim z Rychłocic. Życzenia urodzinowe i upominek przygotowano dla najstarszego członka wieluńskiego koła, 90-letniego Władysława Piwnickiego, który niestety nie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Specjalnie dla jubilata zaśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Czas przed okolicznościowym obiadem umiliły obecnym piosenki, wiersze i dowcipy w wykonaniu członków koła, którzy byli nagradzani za swoje występy upominkami ułatwiającymi im codzienne życie.
 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.