Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWE OBLICZE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WIELUNIA [VIDEO]

Przez wiele lat, a praktycznie od zawsze komunikacją miejską w Wieluniu zajmował się nasz lokalny PKS przekształcony po ustrojowej transformacji spółkę. Działo się tak w wyniku wygrywanych przetargów, a za komunikacyjną usługę płacił PKS naturalnie Urząd Miejski. Wszystko zmieniło się tego lata.

Wtedy to magistrat rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacji miejskiej na następny okres czasu. Pierwszy został unieważniony. Dlatego aby zapewnić ciągłość świadczonych usług Urząd Miejski zlecił wieluńskiemu PKS-owi świadczenie transportowych usług z tzw. wolnej ręki, a umowa została podpisana na trzy miesiące. Dobiegła końca z końcem października.

Kolejny przetarg wygrała firma transportowa ABX2Bus z Opolszczyzny, konkretnie z Gminy Rudniki. Popularne ABX są doskonale znane mieszkańcom naszego regionu już od kilku lat. Firma swoimi busami wozi także mieszkańców Wielunia i powiatu do Częstochowy, a po drodze także do takich miejscowości jak Krzepice czy Kłobuck.

Busami jeździ też dużo szkolnej młodzieży z Opolszczyzny właśnie. Teraz będzie też obsługiwać komunikację miejską w naszym mieście. Nowy przewoźnik będzie woził Wielunian tymi oto zupełnie nowymi busami. Samochody w sumie niedawno zostały wyprodukowane, pachną jeszcze nowością.

W porównaniu do tego co oferował PKS, są zupełnie inne. Charakter busa w niczym jednak nie będzie przeszkadzał. Samochód może mniejszy, ale za to wygodniejszy i nowy. A tak wygląda jego wnętrze. Są oczywiście wygodne siedzenia, miejsca dla niepełnosprawnych i drzwi wejściowe, które otwierają się automatycznie.

Z tyłu jest bagażnik. To miejsce w którym będzie można przechować większe bagaże, ale też np. wózki dziecięce, jeśli komunikacją będą podróżowały mamy z małymi dziećmi. W załadowaniu wózka chętnie pomoże kierowca samochodu.

Trzeba uczciwie przyznać, że komunikacja miejska w Wieluniu zyska nową jakość. W strukturze przewozów nic się nie zmienia: tak jak do tej pory obowiązuje rozkład jazdy i tak jak do tej pory komunikacja miejska jest darmowa. I to wszystko za 9,5 mln złotych przez cztery lata. Na taki bowiem okres zawarto umowę z firmą ABX. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.