Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ NA UNIWERSYTECIE [VIDEO]

Zdrowie i bezpieczeństwo to tematy, o których słuchacze Uniwersytetu III Wieku niewątpliwie chcą wiedzieć jak najwięcej. Z tego powodu kolejny wykład  dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie spotkania słuchacze poznali zasady udzielania pierwszej pomocy do chwili przyjazdu służb ratowniczych. Dowiedzieli się, jak sprawdzić tętno i oddech poszkodowanego, jak go ułożyć i kiedy należy rozpocząć sztuczne oddychanie.

Konieczność udzielenia pierwszej pomocy może zdarzyć się właściwie wszędzie, np. w parku czy w domu, gdy ktoś zasłabnie, straci przytomność lub się zakrztusi. Czy wiemy, jak sobie poradzić, jak się zachować zanim przyjedzie karetka pogotowia?

O uratowaniu ludzkiego życia często decydują pierwsze minuty udzielanej pomocy, która jest obywatelskim obowiązkiem. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.