Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PYTALI O ZAINTERESOWANIA I WARSZTAT TWÓRCZY

Gościem 28. spotkania z cyklu „Ludzie i ich pasje” był Wiesław Dworniak, znany w Wieluniu lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog. Pasją bohatera spotkania od kilkunastu lat stała się genealogia i dzieje młynarstwa. Od 2020 r. ukazały się już 3 publikacje , które są owocem zainteresowań autora.

Są to: „Młynarze powiatu wieluńskiego od końca XVIII wieku do I wojny światowej w dokumentach metrykalnych”, „Młynarze w gminie Lututów oraz na rzece Oleśnicy od końca XVIII wieku do I wojny światowej w dokumentach metrykalnych” „Młynarze dorzecza rzeki Myi w gminach Brzeźno i Wróblew od końca XVIII wieku do I wojny światowej w dokumentach metrykalnych”.

Spotkanie w bibliotece poprowadzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, klasy o profilu prawniczo-dziennikarskim Julia Bakalarczyk, Jakub Lichosik, Kamil Stefaniak, Maria Szokalska, Oliwia Surlej, Iga Wojciechowska i Adrianna Włodarczyk.

Młodzież pytała popularyzatora dziejów młynarstwa o początki jego zainteresowań, warsztat twórczy, trudności związane z poszukiwaniem materiałów, ale też o różnego rodzaju ciekawostki związane z tematyką książek, które napisał.

Organizatorami wydarzenia byli Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.