Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAPRASZAJĄ NA ZAJĘCIA CAŁE RODZINY [VIDEO]

Muzeum Ziemi Wieluńskiej po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych na zajęcia Muzealnego Uniwersytetu Rodzinnego. Podobnie jak w zeszłym semestrze formuła spotkań ma zachęcać do poznawania historii ziemi wieluńskiej w ciekawy sposób.

Podczas inauguracji studenci odebrali indeksy, w których zbierają wpisy i naklejki. Choć oprawa MUR-u jest iście uniwersytecka, to zajęcia nie polegają tylko na wykładach i zaliczeniach. Nauka odbywa się poprzez zwiedzanie, warsztaty i gry.

W trakcie pierwszego w tym semestrze spotkania studenci mieli okazję poznać historię wieluńskiego ratusza - zarówno tego, który wcześniej stał na Starym Rynku a także nowszego budynku, który został przystawiony do Bramy Krakowskiej w połowie XIX w.

Zajęcia w ramach MUR-u odbywają się co dwa tygodnie w piątkowe popołudnia. Kolejne spotkanie w MZW już 21 października. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.