Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O ŻUBRACH WIE PRAWIE WSZYSTKO [VIDEO]

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość żubra były tematem wykładu profesor Wandy Olech-Piaseckiej z Katedry Genetyki i Ochrony Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Spotkanie w Muzeum Ziemi  Wieluńskiej ma związek z wystawą czasową „Żubr - król puszczy” prezentowaną w MZW.

Prof. Olech - Piasecka jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Działania organizacji polegają na skutecznej i efektywnej ochronie gatunku. A zatem czy żubr ma się w Polsce dobrze? Zobacz video.

W szeroko zakrojonych planach na przyszłość jest  powrót żubra do lasów, czyli podział aktualnej populacji na mniejsze stada. Wystawa „Żubr - król puszczy”, na której można oglądać m.in. pełnopostaciowe  zwierzęta będzie czynna do połowy października. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.