Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

EKRANY NA POPIEŁUSZKI, INWESTYCJE NA GŁOWACKIEGO [VIDEO]

Mieszkańcy dwóch bloków przy ul. Popiełuszki: komunalnego i tego większego, wspólnoty mieszkaniowej doczekali się wreszcie długo wyczekiwanej inwestycji. Mowa o dźwiękochłonnych ekranach. Zainstalowano je po obu stronach ulicy. Niższy z bloków jest praktycznie w całości zasłonięty ekranami, drugiemu zaś ekrany sięgają mniej więcej do drugiego piętra.

Ekrany są przezroczyste i miejmy nadzieję dobrze będą spełniać swoją funkcję. Ochrona przed hałasem dla mieszkańców owych obiektów to ważna kwestia, wszak jak wiadomo po Popiełuszki dziennie przejeżdża mnóstwo samochodów, nie tylko osobowych, ale także tych o znacznie większym tonażu co jak wiadomo powoduje duży hałas.

A teraz ulica Głowackiego. Obok salonu meblowego i kolejnego marketu spożywczego, który powstał tutaj w sumie nie tak dawno rozgości się jeszcze prawdopodobnie jedna inwestycja. Będzie to restauracja McDonald's.

O tego typu inwestycji w Wieluniu mówiło się już od dawna. Mc Donald powstanie tutaj, czyli u biegu ulic Wodnej i Glowackiego. Inwestor otrzymał już pozwolenie budowlane wydane przez Starostwo Powiatowe 12 września.

Na razie w tym miejscu jak wiemy jest myjnia samochodowa, komis oraz stacja LPG. W niedalekiej przyszłości to się jednak zmieni, kilka dni temu rozpoczęto tutaj demontaż stacji gazu. Tymczasem nieco dalej, ale także przy Głowackiego, konkretnie skrzyżowaniu tejże z Sieradzką i Traugutta pnie się w górę kolejna, komercyjna inwestycja.

Mówiliśmy o niej na naszej antenie już w lipcu. Co zatem tutaj będzie? Kolejny market znanej niemieckiej sieci. Obok buduje się również nowy obiekt w którym znajdować się będą m.in. handlowo- usługowe lokale. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.