Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

HISTORYCZNY SPACER NIE TYLKO PO CENTRUM WIELUNIA [VIDEO]

Ciepła i słoneczna pogoda jak wiadomo bardziej sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Wykorzystują ją oczywiście nie tylko miłośnicy sportu, ale też mieszkańcy którzy chcą spacerować po mieście. I tak było właśnie w ostatnią niedzielę września.

Przy słonecznej i ciepłej pogodzie, co we wrześniu było raczej rzadkością Fundacja Młodzi Propagują Sztukę zorganizowała spacer historyczny po Wieluniu. Jego przewodnim tematem była była historia miasta w czasie II wojny światowej oraz historia wieluńskich Żydów.

Uczestnicy marszu zatrzymali się m.in. na ruinach wieluńskiej fary a także pod obeliskiem upamiętniającym wydarzenia z 1 września 1939 roku. Przewodnikiem marszu była nauczycielka z II LO Agnieszka Mysakowska, której towarzyszył Henryk Strózik.

Uczestnicy marszu zatrzymali się również pod pomnikiem Wieczna Miłość autorstwa Wojciecha Siudmaka. Cokół pomnika jak widać na naszych zdjęciach uległ niestety ostatnio częściowemu zniszczeniu, dlatego okala go specjalny, wzmacniający konstrukcję pas.

Miejmy nadzieję, ze niedługo uda się go naprawić co z pewnością będzie dość kosztowne. Uczestnicy marszu podziwiali też tzw. Niebieską Kamienicę, którą prywatny inwestor odbudował pod nadzorem konserwatora zabytków kilka lat temu. Jest piękna i praktycznie taka sama jak oryginalna. Spacer edukacyjny z przewodnikiem sfinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Wieluniu. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.