Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BOGATA KOLEKCJA SZABEL NA SPECJALNEJ WYSTAWIE [VIDEO]

Ponad 40 szabel należących do dowódców Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej można oglądać na wystawie "Nasi Wodzowie - szable imienne ze zbiorów Pawła Komorowskiego". Kolekcjoner jest posiadaczem sporego zbioru broni białej, której tylko część prezentuje w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Broni białej towarzyszą biogramy właścicieli. Szable prezentowane w muzeum należały do wybitnych dowódców wojskowych, między innymi do gen. Józefa Hallera czy premiera Felicjana Sławoja Składkowskiego. Oglądając szable i pałasze można przyjrzeć się dokładnie elementom dekoracji i zdobnictwa.

Oddzielny rozdział w historii służb mundurowych zapisała Straż Graniczna. To formacja, której inspektorat mieścił się w Wieluniu. Aż do 1939 roku powiat wieluński leżał bowiem tuż przy granicy z Niemcami. Wystawę można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej do 2 grudnia.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.