Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWE STAWKI ZA ŚMIECI OD PAŹDZIERNIKA [VIDEO]

Nowe stawki za śmieci dla mieszkańców z terenu Gminy Wieluń wchodzą ostatecznie w życie od 1 października, choć miały już obowiązywać od 1 lipca. Trzymiesięczne opóźnienie związane jest z nieopublikowaniem uchwały Rady Miejskiej z 9 czerwca w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Mówiono o tym na lipcowej sesji Rady Miejskiej. Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzrasta od października o 5 złotych, czyli płacić będziemy 20 złotych miesięcznie za posegregowane odpady.

Ci którzy mają kompostownik dostaną zniżkę w wysokości 4 złotych. Oczywiście chodzi w tym przypadku o mieszkańców domów jednorodzinnych. Jest też zniżka dla wielodzietnych rodzin. Wynosi ona 25 proc. należnej opłaty.

Gmina Wieluń pomimo podwyżki opłat cały czas dokłada dodatkowe pieniądze do śmieciowego interesu, który niestety nie bilansuje się. Tylko w tym roku Gmina Wieluń dopłaci do śmieci ok. 2 mln złotych. Dlatego segregując odpady płacimy mniej. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.