Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PROMOWAŁA ZBIÓR WIERSZY NAPISANY GWARĄ [VIDEO]

„Kiej rankiym świtało” to tytuł nowego tomiku poezji Pauliny Wyrębak z Chotowa. Spotkanie promujące zbiór wierszy napisanych gwarą odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

To już trzeci tomik autorstwa 20-letniej poetki. Wcześniej powstały „Rozśmieszki” oraz „Gwarzom ptoki, szumiom drzewa”. W nowo wydanych utworach pod wspólnym tytułem „Kiej rankiym świtało” przewijają się motywy domu, miłości, a także wojny, śmierci i przemijania.

Spotkanie w bibliotece powiatowej uświetnił Zespół Ludowo - Śpiewaczy „Włościanie” z Chotowa,  z którym współpracuje młoda poetka. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.