Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

KSIĄŻKA O WOJENNYCH LOSACH WIELUŃSKIEJ RODZINY [VIDEO]

Wieluń 1939 roku. Sześcioletni Lolek cieszy się z narodzin braciszka. 1 września na miasto spadają bomby i zmieniają jego szczęśliwe dzieciństwo w pasmo dramatów. Rodzina Sitarzy opuszcza dom i wyrusza w nieznane - tak w  skrócie rozpoczyna się akcja książki „Znajda” Katarzyny Kieleckiej, która miała promocję w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Powieść to fikcja literacka, ale autorka starała się oddać realia czasów i miejsc, w jakich rozgrywa się akcja. Dlatego dużo czytała o Wieluniu i jego historii. Podczas spotkania z czytelnikami, autorka chętnie opowiadała  o swojej pracy. Odpowiadała na pytania i rozdawała autografy.

Ci, którzy mieli już okazję przeczytać książkę, bez wahania polecają ją jako ciekawą i wciągającą lekturę. Książkę można nabyć w wieluńskich księgarniach.  Lada dzień będzie miał również premierę audiobook „Znajdy”, którego fragmentu jako pierwsi wysłuchali wielunianie podczas spotkania w muzeum. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.