Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

INWESTYCJE W SOR I NOWY SPRZĘT DLA PORODÓWKI [VIDEO]

Budowa nowego SOR, czyli Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest już w dość zaawansowanym stadium. Powstał też główny budynek dobudowany do starej części obiektu. To właśnie tutaj będą podjeżdżać karetki z chorymi pacjentami. Buduje się również cała infrastruktura włącznie z podjazdami i parkingami.

Inwestycja jak wiadomo realizowana jest z dużym, zewnętrznym dofinansowaniem. W trudnych inwestycyjnie czasach, dodatkowo z wysoką inflacją budowa nowego SOR nie jest na szczęście zagrożona. Ta część szpitala będzie zatem zagospodarowana zupełnie po nowemu.

Dodatkowy atut tej inwestycji to także dobre skomunikowanie ze szpitalnym lądowiskiem dla śmigłowców LPR. Choć wszystko idzie niemal zgodnie z planem, nowy SOR wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zostanie oddany do użytku w tym roku.

Stanie się to najpewniej na początku przyszłego. Doktor Ordon, który jednocześnie szefuje wieluńskiej porodówce, chce także się pochwalić nowymi inwestycjami na oddziale ginekologiczno- położniczym. Chodzi tutaj głównie o nowy sprzęt.

Porodówka cały czas czeka na generalny remont całego oddziału. Nie oznacza to jednak, że nic w tym względzie się nie dzieje, wręcz przeciwnie. Ostatnio udało się odnowić kilka sal dla przyszłych mam, wymieniono też wykładziny w szpitalnych salach.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.