Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIELUŃSKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA [VIDEO]

W minioną niedzielę tak jak w latach poprzednich odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Sybiraka. Ich głównym organizatorem tak jak zawsze było II LO im. J. Korczaka w Wieluniu. W intencji Polaków zmarłych i pomordowanych na sowieckim zesłaniu, ale też tych którzy przeżyli zesłanie na Sybir odprawiono okolicznościową mszę świętą.

Dalsze obchody tak jak zawsze miały miejsce przy pomniku Sybiraków znajdującym się na terenie klasztoru ojców Franciszkanów. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień. Głos zabrali m.in. poseł na Sejm Paweł Rychlik, starosta Marek Kieler, burmistrz Paweł Okrasa i Roman Drosiński z Chrześcijańskiego Porozumienia Wieluń.

Był też apel pamięci poprowadzony przez wieluńskich harcerzy. To właśnie 17 września każdego roku przypominamy w ten sposób o agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Wojna, jakże dla nas odległa jeszcze kilka miesięcy temu stała się faktem za sprawą agresji Rosji na Ukrainę, naszego wschodniego sąsiada.

Uroczystości z okazji Dnia Sybiraka zakończyły się złożeniem okolicznościowych wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy pod Pomnikiem Sybiraków.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.