Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

UROCZYSTA PRZYSIĘGA U TERYTORIALSÓW

W minioną sobotę na placu 11 Listopada w Łasku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Złożyło ją 100 nowych Terytorialsów, którzy przez ostatnich 16 dni szkolili się w koszarach formowanego od sierpnia br. 93 batalionu lekkiej piechoty w Łasku.

Na przysiędze obecny był Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał broni Wiesław Kukuła. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych, służb mundurowych, weterani i mieszkańcy Łasku.

W szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpili ochotnicy, którzy na co dzień wykonują takie zawody jak: m. in. nauczyciel, fryzjer, listonosz, pracownik ochrony, operator maszyn. Wśród nowych Terytorialsów są również studenci i uczniowie. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.