Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PYTANIA O TRAGEDIĘ WIELUNIA I BOGATĄ TWÓRCZOŚĆ PISARZA [VIDEO]

W Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem, autorem książki i audiobooka "Dawno temu w Wieluniu". Publikacje autorstwa Wiesława Drabika są pierwszymi w historii naszego miasta wydawnictwami dla dzieci traktującymi o tragicznych wydarzeniach z 1 września 1939 r. w Wieluniu.

W spotkaniu bardzo aktywnie uczestniczyli uczniowie wieluńskich szkół podstawowych, którzy dowiedzieli się jak powstała książka o bombardowaniu naszego miasta. Podczas spotkania z popularnym autorem książek, uczniowie chętnie rozwiązywali literackie quizy z nagrodami i zadawali pytania dotyczące bogatej twórczości pisarza.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie od Biblioteki książkę i audiobook "Dawno temu w Wieluniu" ze specjalną dedykacją od autora. Wydarzenie wpisało się w obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.