Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRZECHADZKA Z PRZEWODNIKIEM I TŁUMACZEM [VIDEO]

Integracyjno-edukacyjne spacery po Wieluniu dla Polaków i Ukraińców zorganizowała organizacja społeczna Obywatelski Wieluń wraz z Fundacją Młodzi Propagują Sztukę. To idea mająca na celu poznanie miasta, do którego los rzucił naszych wschodnich sąsiadów po napaści Rosji na Ukrainę.

Spacer po zabytkowym centrum Wielunia rozpoczął się pod dawnym zamkiem czyli budynkiem Starostwa Powiatowego, następnie ścieżki wiodły m.in. pod ratusz, mury obronne i basztę Męczarnię.

Oprócz najstarszych dziejów Wielunia, uczestnicy spaceru poznali także tragiczną historię bombardowania miasta 1 września 1939. Niespodzianką dla uczestników były zestawy produktów lokalnych, które pozwolą im poznać smaki regionu i wyroby okolicznych firm.

Przechadzka z przewodnikiem i tłumaczem odbyła się w ramach projektu "Poznajemy Wieluń", dofinansowanego z budżetu Powiatu Wieluńskiego. Na kolejny spacer po Wieluniu organizatorzy zapraszają już w najbliższą niedzielę 18 września o godz. 10.00.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.