Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPECJALNE SZKOLENIA DLA NOWYCH TERYTORIALSÓW

Ponad 100 ochotników wzięło udział na początku września w szkoleniu podstawowym 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tydzień później dołączyła do nich grupa kolejnych 50 rekrutów, którzy odbyli szkolenie wyrównawcze. Po przejściu ewidencji kandydaci podeszli do testu sprawności fizycznej.

W teście obowiązywały 3 dyscypliny – marszobieg na dystansie 3 km, skłony tułowia w przód oraz ugięcia ramion czyli tzw. „pompki”. Pierwszy dzień powołania to także szkolenia teoretyczne z zakresu BHP, przepisów prawa dotyczących żołnierzy obrony terytorialnej i ochrony informacji niejawnych.

Podczas kolejnych dni „szesnastki” przyszli żołnierze będą szkolić się z taktyki, topografii i strzelectwa na terenie koszar w Łasku. Na zakończenie czeka ich egzamin sprawdzający, tzw. „pętla taktyczna”.

Zwieńczeniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się 17 września na Rynku Miejskim w Łasku. Szeregi łódzkich Terytorialsów poszerzą się w najbliższym czasie o blisko 150 żołnierzy.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.