Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NARODOWE CZYTANIE [VIDEO]

Już po raz XI MiG Bibloteka Publiczna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem lekturą  były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

XI edycja Narodowego Czytania odbyła się na skwerze przed  MiG Biblioteką Publiczną. Jak co roku na to literackie wydarzenie przybyło liczne grono mieszkańców naszego miasta i okolic.  
Miłośników literatury pięknej w romantyczny nastrój wprowadził występ akordeonowy Filipa Pakuły, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu.

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza czytali aktorzy teatru „Wpół do czwartej” działającego przy bibliotece oraz słuchacze Uniwersytetu III w. z  Koła Przyjaciół Poezji. Akcja Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP jest organizowana od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.