Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ORATORIUM WIELUŃSKIE [VIDEO]

Prapremiera Oratorium Wieluńskiego była zwieńczeniem obchodów 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu. Wydarzenie zorganizowano na targowisku miejskim.
Wyjątkowy koncert wieczorową porą zgromadził liczną publiczność z Wielunia i okolic.

Na scenie wystąpiła orkiestra kameralna PRIMUZ z Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją samego kompozytora, Krzesimira Dębskiego, twórcy Oratorium Wieluńskiego.
Zanim jednak artyści rozpoczęli koncert, słowa uznania na temat kompozycji  wyraził burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. Wcześniej na scenie zaprezentował się zespół Lejdissimo, a następnie artyści Studia Piosenki Metro. Występ przygotowała Zofia Szpikowska.

Na zrealizowanie tego artystycznego wydarzenia WDK pozyskał 50 tys. złotych  z Narodowego Centrum Kultury. Na dłuższą relację z prapremiery Oratorium Wieluńskiego oraz na wywiad z kompozytorem Krzesimirem Dębskim  zapraszamy do KTT.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.