Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PODPISANIE UMOWY Z PKP [VIDEO]

W Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury i Sportu w Ostrówku w powiecie wieluńskim marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podpisał umowę na jedno z zadań, które zrealizowane zostanie w naszym województwie dzięki rządowemu programowi rozwoju kolei.

Chodzi o budowę liczącej prawie 30 km linii kolejowej z Wielunia do Chorzewa Siemkowic. Umowę na realizację tego zadania podpisali w Ostrówku marszałek i Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK. Przy podpisaniu umowy obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz poseł Paweł Rychlik.

Projekt ma znaczenie historyczne, łączy bowiem dawne systemy kolejowe wywodzące się jeszcze z okresu zaborów. Mieszkańcy Wielunia i Wieruszowa poprzez budowę nowego odcinka linii kolejowej łączącego linię nr 181 linią 131 otrzymają dostęp do systemu sieci kolejowej województwa, a tym samym - bezpośrednie połącznie ze stolicą regionu łódzkiego. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.